دیدار ترامپ با کیم جونگ اون

۱۳۹۸/۱۲/۲۳ ۲۰:۳۴:۳۶
دیدار ترامپ با کیم جونگ اون
10 مارس 2018 ... در حالی که خبر دیدار دونالد ترامپ و کیم جونگ اون در صدر اخبار جهان قرار گرفته اکنون کاخ‌سفید می‌گوید 'دیداری شکل نخواهد گرفت مگر پیونگ‌یانگ ابتدا گامی جدی در جهت غیراتمی شدن بردارد'. زمان و مکان این دیدار هم همچنان نامشخص است.
1 روز پیش ... رئیس‌جمهوری آمریکا امروز (دوشنبه) اعلام کرد که در ماه مه یا ژوئن با رهبر کره‌شمالی دیدار خواهد کرد.
9 مارس 2018 ... چانگ ای یون، مشاور امنیت ملی کره جنوبی، از آمادگی رهبر کره شمالی برای خلع سلاح هسته ای و دیدار با دونالد ترامپ خبر داده است. آقای چانگ که پنجشنبه شب در کاخ سفید با خبرنگاران صحبت می کرد، از موافقت آقای ترامپ برای دیدار با کیم جونگ اون خبر داد.
28 مارس 2018 ... همزمان با تایید سفر رهبر کره شمالی به چین و اعلام جزئیات ملاقات او به کاخ سفید، رئیس جمهوری آمریکا ابراز خوشبینی کرد که «فرصت مناسبی» پیش آمده که رهبر کره شمالی کاری درست برای مردم خود و بشریت انجام دهد. پرزیدنت دونالد ترامپ در دو توئیت صبح روز چهارشنبه ۸ فروردین گفت: طی سال‌ها و در دولت‌های دیگر ...
آمادگی لفظی ترامپ برای گفت‌وگوی مستقیم با کیم جونگ اون دو روز پس از توافق کره شمالی و کره جنوبی بر سر انجام مذاکره مطرح می‌شود. ... هیأتی ورزشی از کره شمالی در مسابقات المپیک زمستانی ۲۰۱۸ در پیونگ‌چانگ از جمله موضوعات مورد بحث در دیدار دو طرف خواهد بود؛ مسئله‌ای که ترامپ نیز حین اقامت خود در کمپ‌دیوید به آن اشاره کرده است.
26 مارس 2018 ... به گزارش اسپوتنیک به نقل از «فاکس نیوز»، اکثر آمریکایی ها —63 درصد- از تصمیم ترامپ جهت گفتگو با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی حمایت می کنند. در عین حال، 30 درصد افرادی که در نظرخواهی شرکت کردند مخالف این دیدار هستند. به عقیده 45 درصد آمریکایی ها، مذاکرات برای کاخ سفید بیش از رهبر کره شمالی ...
9 مارس 2018 ... به گفته سخنگوی کاخ سفید قرار است این دیدار تاریخی در ماه مه انجام شود؛ هنوز زمان و مکان دقیق این دیدار مشخص نیست.

خوش آمدید

بستن